ERR: Läänemaa munitsipaalgümnaasiume ohustab sulgemine

Sisestatud: 01.12.2009

Riigikogus arutuse all oleva uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu järgi tuleks Läänemaal sulgeda või ümber korraldada kõik Haapsalust väljaspool asuvad munitsipaalgümnaasiumid.


Praegu on kindel, et 1. septembrist 2012 tegutseb gümnaasium maakonnalinnas Haapsalus ning jätkab ka riigile kuuluv Noarootsi gümnaasium. Lihula gümnaasiumis on õpilasi 64, Taeblas 66 ning Kullamaal 77. Et gümnaasium omadega välja tuleks, nii et omavalitsusel ei tuleks koolile peale maksta, peaks seal käima vähemalt 120 õpilast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Omavalitsus on iseseisev otsustama ja kui omavalitsus väga tahab ja koondab kõik oma ressursid, siis on ta võimeline viima ka gümnaasiumi vastavusse uue seaduse tingimustega. Ainult, et see on väga keeruline," arvas Lääne maavanem Neeme Suur.

Maavanem on kindel, et viie aasta pärast on Haapsalus üks gümnaasium ning tegevust jätkab ka riigile kuuluv Noarootsi gümnaasium. Ülejäänud kolme kooli saatus on veel lahtine. Haapsalu Wiedemanni kooli direktor Leini Vahtras on maavanemast optimistlikum. Ta usub ja loodab, et Haapsalus jätkavad mõlemad gümnaasiumid.

Kullamaa ajaloooline taust on väga auväärne, korralikus koolimajas on head õpetajad ning koolitransport toimib nagu kellavärk. Kolmandik Kullamaa keskkooli õpilastest elab naabermaakonnas Raplamaal ning vald loodab oma kooli teeninduspiirkonda veelgi suurendada.

"Miks peab viima majast majja korjama hommikul lapsed kokku, viima linna kooli, kui Haapsalu veetorni juurest oleks koos lapsed peale võtta lapsed peale võtta palju lihtsam ja tulla Kullamaa kooli," arvas Kullamaa volikogu esimees Einar Pärnpuu.

2013. aastal on Läänemaal vaid nelja klassikomplekti jagu gümnasiste - parasjagu nii palju, kui oleks seadusandja nägemise kohaselt vaja kahe gümnaasiumi toimimiseks.

VAATA UUDIST SIIT

Urmas Lauri
Eesti Rahvusringhääling

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele