Maakonna sümboolika

Maakonna logo
Läänemaal on endale pesapaiga leidnud haruldane merikotkas. See näitab, et siin on puhas õhk ja vesi ning turvaline pesitsuspaik. Läänemaa on tuntud paljude lindude pesapaigana. Võib öelda, et see maa on turvaline pesapaik ka kõigile teistele. Nii ongi see kokku võetud tunnuslausse “Läänemaa — turvaline pesapaik” (inglise k: “Läänemaa — Your Safe Haven”).

Seda näitab samuti tunnusgraafika, millel on kujutatud pesas ja tiiva varjus olev kotkas.

Nagu iga olend, vajab ka see võimas ja auline lind pesa ja kaitstust seal — nii näeme kotkast, Läänemaa vapilindu, tavapärasest erinevast vaatenurgast. Võimas või väeti — kodu ja turvatunnet on alati oluline. Ning Läänemaa soovib seda pakkuda mitte ainult lindudele, loomadele, vaid ennekõike inimestele.

Tunnusgraafika ja üle selle kaarduv tunnuslause moodustavadki Läänemaa logo; logo, mis tutvustab teistele Läänemaad ja läänlasi.

Tunnuslause autor: Udo Maiste
Tunnusgraafika idee ja kujundi autor: Piret Torim, 2006
Graafilise lahenduse autor: Egon Erkmann / Carp Stuudio, 2008
Omanik: Lääne maavalitsus

Logo kasutatakse Läänemaad tutvustavana üritustel, esitlustel, messidel, trükistel, meenetel, internetis, plakatitel, meedias jm.

Läänemaa logo kasutamine on tasuta.

Kasutamisreeglid määrab Lääne maavalitsus. Kasutamiseks palume registreeruda e-posti aadressil info@laane.maavalitsus.ee

Maakonna logo kasutusjuhend

Läänemaa vapp
Punasel kilbil ülestõstetud tiibade, vasakule pööratud pea ning kuldsete jalgade ja avatud nokaga hõbedane kull. Kulli pea ümber on kuldne võru. 

Maakonna lipp
Lääne maakonna lipp koosneb kahest võrdse laiusega horisontaalsest värvilaiust: ülemine laid on valge ja alumine roheline. Valge laiu keskel on maakonna eritunnusena Läänemaa vapp. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 7 : 11 ühikut; lipu normaalsuurus on 105 X 165 cm.
Haapsalu linna sümboolika


Läänemaa valdade sümboolika

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele